Luciana

Žiji teď a tady

Text smaragdové desky


 

   Je pravdivé, je jisté, je skutečné, že to, co je dole, je jako to, co je nahoře a to, co je nahoře je jako to, co je dole, aby byly dokonány divy jedné věci.

   A jako všechny věci, které byly učiněny z jediného, za zprostředkování jediného, tak se všechny věci zrodily z této jediné věci přizpůsobením.

   Slunce je jeho otcem, měsíc je jeho matkou, vítr jej nosil ve svých útrobách, země je jeho živitelkou. On je  otcem univerzálního tělesna celého světa. Jeho síla je celá, když byla proměněna v zemi.

   Oddělíš zemi od ohně, jemné od hrubého, opatrně a nanejvýš moudře. On vystupuje od země k nebi a zase znova sestupuje z nebe na zemi a přijímá sílu věci hořeních i doleních.

   Takto budeš mít slávu celého vesmíru; veškerá temnota prchne před tebou. Tu sídlí síla, ze všech sil nejmocnější, která překoná každou jemnou věc a pronikne každou věc pevnou.

   Takto byl stvořen vesmír. Odtud vzejdou přizpůsobení podivuhodná jejichž způsob je zde. Proto jsem byl nazván Hermes Trismegistos maje tři části filosofie celého vesmíru.

   Co jsem pověděl o magisteru slunce je úplné.

07.10.2007 09:23Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se